Звичний для багатьох акумулятор — хімічне джерело електроенергії багаторазового застосування, особливість якого приховується в зворотній дії різноманітних внутрішніх хімічних реакцій, що гарантує його традиційне та вже звичне циклічне застосування шляхом заряджання та розряджання. Вибір більшості сучасних магазинів дає змогу без проблем купити акумулятор 36 вольт чи інші варіанти АКБ.
Для того щоб акумулятор став джерелом струму його слід спеціально заряджати. Для накопичення енергії через пристрій пропускається електричний струм практично від будь-якого джерела. Коли пристрій повністю зарядиться його можна застосовувати як самостійне джерело струму. Декілька батарей, об’єднаних паралельно чи послідовно, називаються Акумуляторна Кислотна Батарея (АКБ). Сьогодні далеко не всі акумулятори можна віднести до подібного типу, але саме кислотні АКБ є найбільш поширеними. Джерела безперебійного живлення (ДБЖ), які доволі часто застосовують в ролі стабілізаторів електромережі, також створені на основі акумуляторів. Один з базових аспектів характеристик акумулятора – це кількість циклів заряду-розряду, що безпосередньо пов’язано з його терміном служби.
Основне призначення електростанцій
Основним призначенням акумуляторів є забезпечення електроживленням звичних домашніх чи робочих систем та обладнання. В звичних вже для всіх нас пристроях, акумуляторні батареї виступають в принципі основним джерелом електропостачання і настільки поширені сьогодні смартфони – яскраве тому підтвердження.
Типи та особливості акумуляторів
Вид акумулятора визначається використовуваними матеріалами під час його виготовлення.
Найбільш поширені типи акумуляторних батарей:
- LFP-акумуляторні батареї, перевагою яких є доволі швидка спроможність накопичувати заряд, 95-98% ККД, в 1,5-2 рази легше свинцевого аналогу, від двох тисяч циклів розряджання/заряджання.
- AGM-акумулятори, власна перевага яких полягає у найнижчому рівні вартості, у порівнянні з пристроями інших видів. Сфера використання таких пристроїв – частіше за все, в Джерелах безперебійного живлення (ДБЖ).
- NiMH не містить металів підвищеної токсичності. Використовуються у конструкціях смартфонів і портативних комп'ютерів.
- Свинцево-кислотні, в яких в ролі електроліту виступає добре розбавлена сірчана кислота. Особливість таких пристроїв – не герметичні, плюс вони відрізняються регулярним виділенням водню та процесом випаровування сірчаної кислоти.
- Літій-іонні акумуляторні батареї (англ. Lithium-ion battery, скорочено Li-ion) представляють собою один з найпоширеніших видів літієвих батарей з категорії вторинних електричних батарей, який різниться з літій-полімерним аналогом виключно лише видом електроліту, що використовується при їх виготовленні.
Акумулятори, які будь-які пристрої, потребують базового обслуговування
Сьогодні сучасні акумуляторні батареї зустрічаються такими, що потребують догляду й тими, що не потребують додаткового обслуговування. У випадку першого важливе періодичне поповнення електроліту. Дізнатися наявний рівень акумуляторної рідини доволі просто, для чого потрібна наявність спеціальної мірної трубочки або практично будь-якої прозорої трубочки, наприклад, від звичайної письмової ручки. Якщо рівень зменшився, необхідний долив дистильованої води. Для догляду необслуговуваних акумуляторів слід просто тримати їх зарядженими.
Стаття предоставлена ресурсом:https://quantum-energy.ua/product-category/battery/36v/